Potencjał wiary ( 04.04.2016)

Aby  pomóc Ci zrozumieć powagę wiary i przybliżyć wartości, jakie promuje, przytoczę taki oto cytat z Ewangelii według św. Mateusza (9,29): „Według wiary waszej niech wam się stanie”.

 

Być może zupełnie nie bierzesz tego pod uwagę w swoim pojmowaniu świata zewnętrznego i energii, jaka czynnie działa w Tobie. Moim zdaniem fakt, iż wiara ma ogromny wpływ na nasze życie, jest niezaprzeczalny. Warto uwierzyć,że Bóg, siła wyższa i energia kosmiczna, jakkolwiek chcesz pojęciowo to ująć, wspierają Ciebie i Twój umysł. Bądź przekonany, że odkrywając wręcz zdumiewającą skuteczność, jaką niesie ze sobą filozofia niewiary w przegraną, będziesz coraz bardziej skutecznie stosował siłę pozytywnego myślenia we wszystkich poczynaniach w życiu.

 

Niech pokrzepią Cię te wspaniałe i cudowne słowa: „Pan obroną mego życia, będę pełen ufności” (Księga Psalmów 27, 1, 3).

 

Zaczynając jakiekolwiek przedsięwzięcie, powinieneś rozumieć, że nasza wiara jest jedyną, naprawdę jedyną rzeczą, która może nam zapewnić powodzenie. Naucz się wierzyć, bo to naprawdę rzecz bardzo wysokiej wagi. To podstawowy czynnik wiodący do powodzenia w jakimkolwiek przedsięwzięciu. Spodziewając się najlepszego, odbezpieczasz w swoim umyśle siłę magiczną, a ona na mocy prawa przyciągania kieruje do Ciebie to, co naprawdę jest najlepsze. Ale jeżeli widzisz najgorsze i oczekujesz tego, w swoim umyśle uruchamiasz siłę, która przekreśla Twoją pomyślność.

 

Ciągle jeszcze nieświadomie, ale to właśnie w tym momencie wychodzi na światło dzienne ukryty potencjał niewykorzystanych 90% zasobów naszego mózgu, o którym wcześniej wspominałem. Świadomie kontrolowany i nawigowany przez Twój umysł proces przekształcania wizji w tylko pozytywne doświadczenia, jakich możesz oczekiwać w doświadczaniu życia, jest tą ciągle niepojętą przez nas i skrzętnie w nas ukrytą tajemnicą. Nadszedł czas, abyś zrozumiał i przebudził się do tego głęboko w Tobie tkwiącego potencjału wartości sprawczej.

 

Postaraj się zrozumieć tu i teraz, jak zdumiewającym jest fakt, iż Twoje niezachwiane wyczekiwanie tego „najlepszego” odbezpiecza w Tobie siły i owo „najlepsze” dzięki nim materializuje się.

 

 „Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy” (Ewangelia wg św. Marka 9, 23).

 

Warto, abyś w cichych zakątkach swego serca i duszy zawiązał pakt miłości z Bogiem, złożony z ufności, wiary i miłości. Przyjmując taką strategię, będziesz mógł oczekiwać tego, co najlepsze w Twoim życiu. Kiedy spodziewasz się najlepszego, a nie najgorszego, wszystko zaczyna od razu wyglądać lepiej, ponieważ zwalniasz się od zwątpienia i całym sobą, całą duszą jesteś w stanie poświęcić się nowemu przedsięwzięciu. Zauważ, że jeżeli staniesz naprzeciw problemu skupiony całym sobą, podchodząc do problemu jako zintegrowana jednostka, ten problem jako przejaw dezintegracji zostanie usunięty.

 

Od teraz zacznij spodziewać się tego, co najlepsze w Twoim życiu. Równolegle jednak powinieneś włożyć całą swoją istotę i serce w to, co chcesz uzyskać i osiągnąć. Porażki i niepowodzenia są spowodowane tym, że ludzie nie angażują siebie i nie są oddani temu w 100%. Odpowiedz sobie zupełnie szczerze, czy możliwe jest uzyskanie pomyślnego rezultatu w czymś, w co jesteś zaangażowany tylko częścią siebie. No po prostu nie jest to możliwe.  Twój klucz do sukcesu w jakimkolwiek rejonie Twojego życia leży w Twojej swobodnej, zrelaksowanej, pasją naznaczonej postawie, ale też w całościowym zaangażowaniu i oddaniu się pracy, jakiej wymaga. Ujmując to inaczej, poświęć całego siebie, w 100% – i daj z siebie wszystko.

 

Prawa natury i życie nie odmówią osobie, która używa takiego potencjału energetycznego. Bądź tego pewien. Podana tu metoda jest znana od dawna, zapamiętaj ją więc: „Przerzuć swoje serce i wiarę jako zwycięzca na drugą stronę problemu Twoich trudności w kierunku sukcesu, wspomagaj pozytywną afirmacją przez każdą barykadę, zaporę, jaką napotkasz na drodze. A umysł wypełniony taką właśnie wiarą wprowadzi Cię do bram zwycięstwa”.

 

 

Autor: Zigniew Kris Marzec

ww.interterapia.eu

"All rights reserved"